IX Międzynarodowa Konferencja Naukowa Gospodarka światowa - wyzwania XXI wieku

Uniwersytet Technologiczno-Humanistyczny im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu realizuje projekt pt: IX Międzynarodowa Konferencja Naukowa Gospodarka światowa – wyzwania XXI wieku, dofinansowany z budżetu państwa w ramach programu „Doskonała nauka”; moduł „Wsparcie konferencji naukowych”

Nr umowy: DNK/SP/516070/2021

Wartość dofinansowania: 36.000,

Całkowitą wartość zadania: 40.000,

Czas trwania projektu: 01.09.2021r. – 28.02.2022r.

Kierownik projektu: dr hab. Marzanna Lament, prof. UTH

Głównym celem projektu jest organizacja konferencji o zasięgu krajowym i zagranicznym, na której będą prezentowane wyniki badań naukowych z zakresu finansów międzynarodowych. Organizatorem Konferencji jest Katedra Biznesu i Finansów Międzynarodowych oraz Katedra Finansów i Ubezpieczeń Wydziału Ekonomii i Finansów Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu. Problematyka konferencji należy do ważnych i aktualnych problemów gospodarczych kraju i świata. Dotyczy problemów międzynarodowej integracji gospodarczej, polityki ekonomicznej, rynków finansowych, problemów rozwoju i wzrostu gospodarczego. Wyniki badań prezentowanych na konferencji dotyczą nie tylko Polski, ale różnych regionów świata. Celem konferencji jest prezentacja aktualnych wyników badań naukowych oraz integracja środowiska naukowego z zakresu finansów międzynarodowych zarówno z polskich ośrodków akademickich, jak i z zagranicy.  Uczestnicy konferencji to pracownicy ośrodków akademickich m.in. z Polski, Francji, Wielkiej Brytanii, Grecji, Słowacji i Turcji.

W dniu 16 grudnia 2021 roku na Wydziale Ekonomii i Finansów odbyła się IX Międzynarodowa Konferencja Naukowa „Gospodarka światowa – wyzwania XXI wieku” – pobierz

Zapraszamy do zapoznania się ze sprawozdaniem z konferencji